Odwołanie darowizny

Kancelaria od wielu lat świadczy rozbudowaną obsługę prawną transakcji nieruchomościowych i to zarówno w zakresie nieruchomości gruntowych, jak i budynkowych, w tym nieruchomości rolnych i komercyjnych.

Wraz ze znacznym wzrostem wartości nieruchomości coraz większego znaczenia w stosunkach cywilnoprawnych nabierają czynności prawne związane z nieodpłatnym przeniesieniem własności nieruchomości na inne podmioty, najczęściej osoby najbliższe, które zwykle przybierają postać darowizny. Nierzadko jednak wraz z pogorszeniem stosunków rodzinnych, darczyńcy noszą się z zamiarem odwołania uczynionej na rzecz obdarowanego darowizny. Proces ten jednak jest skomplikowany i często wymaga zainicjowania drogi sądowej. Zważywszy jednak na fakt, że postępowania sądowe w przedmiocie odwołania darowizny mogą mieścić się tylko w ściśle określonych ramach i są ograniczone wysokim rygoryzmem proceduralnym, bazując na wieloletnim doświadczeniu, postulujemy uprzednie, gruntowne przeanalizowanie stanu faktycznego i prawnego naszych Klientów oraz odpowiednie przygotowanie się do takiego procesu sądowego. W myśl zasady „dobra organizacja to połowa sukcesu” zapewniamy zatem naszym Mocodawcom nie tylko kompleksową obsługę procesową, ale także przedprocesową spraw w przedmiocie odwołania darowizny. Obejmuje ona nie tylko bieżące konsultacje prawne, ale także analizę stanu faktycznego i prawnego oraz sporządzanie projektów pism przedsądowych, opracowywanie taktyki postępowania i ukierunkowanie w zbieraniu dowodów.

Kancelaria przykłada ponadto szczególną uwagę do nieodpłatnego przekazywania nieruchomości rolnych i gospodarstw rolnych, które w zależności od postanowień umownych mogą rządzić się swoimi prawami w zakresie zwrotu przekazanej nieruchomości.

adw. Maciej Konenc

kancelaria adwokacka PoznańPorażka nie czyni Cię przegranym. Czyni za to poddawanie się, godzenie się z nią i odmowa ponownego próbowania " - Richard Exely

Kontakt

Sprawdź gdzie się znajdujemy i skontaktuj się z nami

Kancelaria adwokacka Poznań

ul. Bóżnicza 1/101
61-751, Poznań
tel. 885 055 555

Filia Szamotuły

Pl. Henryka Sienkiewicza 11
64-500, Szamotuły
tel. 885 055 555

Kancelaria adwokacka Szamotuły

Pl. Henryka Sienkiewicza 11
64-500, Szamotuły
tel. (61) 29 22 028; 519 359 759

Zadzwoń do nas

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Copyright © 2018 Konenc.pl - Kancelaria Adwokacka Poznań, Szamotuły, Wronki, Międzychód.